Yükleniyor...
Karantina Döneminde Oyun Önerileri

Sevgili veliler ve öğrencilerimiz,

Öncelikte yasal zorunluluk doğrultusunda ara verdiğimiz eğitim süresinde yanınızda bulunduğumuzu size hatırlatmak isteriz. Eğitimin sadece okul içerisinde değil her yerde gerçekleştiği ilkesini savunmaktayız. Öğrencilerimizin evden eğitimlerine devam edebilmesi için size birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Okul öncesi dönemdeki çocuklarınızla yapabileceğiniz en güzel şey dil gelişimini motor becerileri ve akademik gelişimi destekleyici oyunlar oynamanızdır.Hikaye saati yapabilir çocuklarınıza hikaye okuyup hikaye kitabı bakabilirsiniz. Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun gelişimi için ev içerisinde çocuklarınıza küçük görevler verip yerine getirmesini isteyebilirsiniz . Çocuğunuzla geçireceğiniz vakit zaman kaybı değil geleceğe yatırımdır.

İlkokul ve ortaokul çağı çocukları ile yapılabilecek aktiviteler çeşitlilik göstermektedir. Eğer ilkokul veya ortaokula giden bir çocuğunuz var ise; metin okuma, dikte çalışması , okuduğunu anlama metni yapabilirsiniz.Bunun dışında çocuklarınızla gün içinde bir saat dilimi belirleyip test çözümü kitap okuma saati yapabilirsiniz. İş bölümü ve yardımlaşma davranışı gelişimi için ise ev içerisinde görev dağılımı yaparak sorumluluk bilinci oluşumuna destek olabilirsiniz ayrıca çocuklarınızla onların düzeylerine uygun oyunlar oynayabilirsiniz.

Bunların dışında EBA’yı kullanarak uzaktan eğitim ile çocuklarımızın derslere olan ilgisini korumalısınız.

Aşağıya öğrencilerimizin evde eğitimini destekleyici olarak kullanabileceğiniz bazı sitelerden materyal desteği sağlayabilirsiniz.

1. https://www.ilkokul1.com

2. https://www.ortaokulmatematik.org

3. https://www.matematikciler.com

4. http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar

5. https://tr.pinterest.com

6. https://www.egitimhane.com

Ve biz uzman öğretmen kadromuz ile her zaman buradayız